Op maandag 10 augustus was het zover: de start van de FluXus Zomerweek. Samen met gemeente Zaanstad werden vier creatieve dagen vol toffe workshops georganiseerd! Elke dag waren er ongeveer 60 kinderen tussen de 4 en 13 jaar. Zij kregen drie verschillende workshops van diverse kunstvakdocenten.
De kinderen gingen aan de slag met het ontwerpen en bedrukken van t-shirts, waterpercussie, theater, waterdans, animatiefilmpjes of vliegers maken.
Alle groepen waren ingedeeld op leeftijd en kregen op de dag pas te horen welke workshops ze gingen doen. Aan het eind van de dag was er een korte presentatie, waarin er van iedere workshop iets gepresenteerd werd. Vier geslaagde dagen met in totaal bijna 240 blije kinderen.
“Mag ik morgen weer?”
“Dit had ik waarschijnlijk zelf nooit gekozen.. maar ik vind het heel tof!!”
Kortom, de FluXus zomerweek was een groot succes!
.
In navolging van de creatieve en sportieve workshops op de laatste dagen voor de kerstvakantie, biedt FluXus ook komende weken workshops voor alle Zaanse basisschoolleerlingen.
In het weekend van 18 en 19 maart 2023 vond voor de 22e keer het Jan Pasveerconcours plaats bij FluXus. Tijdens de finale op zondag werd violiste Lucy Boeren (18) de grote winnaar.
De voorwaarden voor deelname aan de Impulsregeling Sport & Cultuur (brede school) voor schooljaar 2021-2022 wijzigen. De FluXus cultuurexpert voor jouw school kijkt graag mee wat de mogelijkheden zijn.
Het maatschappelijk project Poelenburg Beach is een samenwerking tussen de gemeente Zaanstad, Rochdale en daarnaast vrijwilligersorganisaties als De Hoop, FluXus en vele anderen.