Ernst Jansz’ carrière gaat ver terug, zijn eerste serieuze muzikale schreden zette hij in de jaren zestig met het nederfolk-instituut dat CCC Inc. heet. Met o.a. Henny Vrienten vond hij binnenlandse wereldfaam met de unieke -en Nederlandstalige- ska/reggae van Doe Maar. Na tropenjaren in het oog van de publicitaire storm en een hele rij grote hits bezweek Doe Maar, waarna de bandleden in de luwte weer hun eigen ding gingen doen.
Met CCC en solo is het allemaal wat kleinschaliger, zoals bij Roots aan de Zaan: in januari 2014 zorgde hij hier voor het eerste uitverkochte optreden; hij speelde toen nog in onze eerste locatie Serah Artisan. Naar aanleiding van dat mooie optreden meldde Ernst: “Roots aan de Zaan is een van de gelegenheden waar ik graag naar terug wil. Een unieke plek in het Nederlandse muzieklandschap. Om kort te gaan: ik heb er heerlijk gespeeld”. Op 12 december 2015 keerde hij dan ook terug naar Zaandam, toen in De Vermaning met CCC Inc., andermaal een uitverkochte zaal. CCC kwam daarna tweemaal terug (ditmaal naar De Verkadezaal), op 16 december 2017 en op 2 maart 2019. Ernst speelde ertussenin met eigen band nog eens bij ons in De Kleine Waarheid op 10 december 2016. Om de verhouding CCC en Ernst-solo in balans te krijgen: we weten dat we er velen een plezier mee doen, dus: natuurlijk komt hij terug naar Zaandam, nu met zijn programma De Neerkant. Ernst wordt begeleid door Aili Deiwiks (viool), Guus Paat (gitaren) en Richard Wallenburg (bas).
Aanvang: 20.15 uur
Toegang: 25 euro (leden 18,-)
Locatie: Pasveerzaal, FluXus (Muziekschool), Westzijde 148, Zaandam
Kaartjes via: rootsaandezaan@gmail.com
17.06.2023
Ben je tussen de 14 en 27 jaar en houd je van Fifa? Meld je dan aan voor het Fifa-toernooi plaats in sporthal De Tref!
10.06.2023
Tijdens amateurkunstmaand iktoon geeft Collegium Vocale Zaandam een Bachconcert in de Oostzijderkerk in Zaandam.
23.06.2023
Luisteren en kijken naar muzikaal talent? Je bent deze vrijdagavond van harte welkom voor het Talentenconcert!
01.06.2023
Bekijk hier een overzicht van alle activiteiten in Zaanstad tijdens amateurkunstmaand Iktoon 2023! In juni wordt heel Nederland het podium van amateurkunstenaars.